Nowoczesna architektura : Wieża w PNC Plaza / Gensler

Gensler PNC Financial Services Group, Inc., obecnie szósty pod względem wielkości bank w Stanach Zjednoczonych, jest liderem w dziedzinie zielonego designu, obecnie posiada ponad 100 zielonych budynków.
PNC był wczesnym adapterem zrównoważonego projektowania, otwierając swój pierwszy zielony budynek w 2000 roku.
PNC i Gensler niedawno ogłosili plany zaprojektowania i zbudowania najbardziej przyjaznego dla środowiska drapacza chmur w siedzibie głównej PNC w Pittsburghu w Pensylwanii.
Więcej informacji i zdjęć po przerwie.
Oczekuje się, że do ukończenia w 2015 r.
Około 40-piętrowy budynek będzie siedzibą biur wykonawczych PNC, mieszczących 3000 pracowników.
Po ukończeniu, rozmiar wieży, około 800 000 stóp kwadratowych, sprawi, że będzie to największy budynek w Pittsburghu.
Plany warunkowe obejmują około 300 podziemnych miejsc parkingowych, sprzedaż detaliczną na ulicach i zielone dachy.
.
Gensler Optymalizacja ekologicznych cech witryny jest istotnym aspektem zielonego projektu, a Wieża wykorzysta swoją lokalizację i kontekst, aby zmniejszyć nacisk energii i wody.
Budynek będzie wyposażony w podwójną szklaną fasadę, która zwiększy efektywność energetyczną, zmniejszając koszty chłodzenia i umożliwiając naturalny przepływ powietrza do budynku.
Wieża będzie umiejscowiona w taki sposób, aby wykorzystywać światło słoneczne w obszarach roboczych, zmniejszając potrzebę sztucznego światła w ciągu dnia.
Zespół projektowy bada także ogniwa paliwowe, panele słoneczne, systemy geotermalne i inne alternatywne źródła energii, które znacząco obniżą emisję dwutlenku węgla.
Co więcej, zielone dachy wieży będą gromadzić i odprowadzać wodę deszczową do wykorzystania w innych częściach budynku.
Budowa wieży wartej 400 milionów dolarów przyczyni się również do kontynuacji rewitalizacji miasta Pittsburgh, niegdyś przemysłowego centrum stali, które na nowo odkryło się jako centrum usług finansowych, opieki zdrowotnej, technologii i edukacji.
Budowa wieży ma się rozpocząć wiosną 2012 r., Tworząc 2,500 miejsc pracy tymczasowej.
Podobnie jak Three PNC Plaza, który jest jednym z największych certyfikowanych budynków z certyfikatem LEED w Stanach Zjednoczonych, Tower będzie kolejnym ważnym punktem w centrum Pittsburgha i ucieleśnia zaangażowanie miasta w zrównoważony rozwój i przyszłość.
.
Gensler
[patrz też: castorama głogów, castorama oswiecim, stalobrex ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama głogów castorama oswiecim stalobrex