Architektura 21szego wieku : The Sixth Jaap Bakema Fellowship

Dzięki Holenderskiemu Instytutowi Architektury Holenderski Instytut Architektury (NAI) i nowy europejski magazyn poświęcony architekturze A10 uruchamiają Bakema Fellowship 2011/2012.
Ta stypendia to grant w wysokości 10 000 na badania, poprzez projektowanie, na najnowocześniejszych technologiach, technologiach i społeczeństwie.
Termin składania wniosków upływa 16 października 2011 r.
Kryteria składania wniosków i inne informacje dotyczące stypendiów po przerwie.
Aplikacje powinny w jakiś sposób zbiegać się z architekturą konsekwencji NAI.
program innowacji.
Dotacja przeznaczona jest na pionierskie badania, które mogą otworzyć nowe perspektywy w zakresie projektowania, użytkowania i postrzegania środowiska zbudowanego.
Wpisy zostaną ocenione na podstawie przewidywanego znaczenia badania dla rozwoju i zrozumienia współczesnej architektury i środowiska budowlanego.
Wniosek musi składać się z maksymalnie 1400 słów, wraz z materiałami ilustracyjnymi.
Parametry badania powinny mieć taki zakres, aby wyniki można było w rozsądny sposób przedstawić w ciągu jednego roku.
Może to być również badanie, które już jest w toku.
Wnioski o przyjęcie do Szóstej Bramy Bakema muszą otrzymać Fundacja Jaap Bakema najpóźniej do 23.59 w dniu 16 października 2011 r., Korzystając z formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej.
W połowie grudnia 2011 r.
Fundacja Jaapa Bakemy ogłosi wybranego kandydata na rok 2011/2012.
Wnioski badawcze dotyczące stypendium zostaną ocenione przez Radę Fundacji Jaapa Bakemy, która składa się z: – Tom Avermaete (profesor architektury, Delft University of Technology) – Ole Bouman (dyrektor, Holenderski Instytut Architektury w Rotterdamie) – Hans Ibelings (wydawca, nowy europejski magazyn architektury europejskiej, Amsterdam) – Frederieke Taylor (właściciel Frederieke Taylor Gallery, Nowy Jork) – Oliver Thill ( współzałożyciel i dyrektor Atelier Kempe Thill, Rotterdam) Jacob Berend Bakema (1914-1981) był jednym z najważniejszych powojennych architektów holenderskich.
Odgrywał znaczącą rolę projektanta, teoretyka, nauczyciela i popularyzatora swojej dziedziny.
Bakema był źródłem inspiracji dla tej społeczności ze względu na jego szerokie zainteresowanie architekturą (od krzesła do miasta), jego wiarę w społeczne znaczenie architektury i urbanistyki oraz jego międzynarodową orientację.
[patrz też: krus chełm, limba blachownia, kowala agrotechnika ]

Powiązane tematy z artykułem: kowala agrotechnika krus chełm limba blachownia