Architektura i nowoczesne budownictwo – Antelope Valley Reflecting Wall / Min Dzień

Min Dzień The Antelope Valley Reflecting Wall to propozycja biura architektonicznego Min | Dzień zmienić oblicze istniejącego muru oporowego w Lincoln, Nebraska i ożywić sąsiednią ziemię.
Min Dzień opisuje Antelope Valley Reflecting Wall jako nowy horyzont w Lincoln w stanie Nebraska.
Chociaż mur oporowy o wymiarach 18 stóp na 1000 stóp, baza strukturalna projektu już istnieje, obszar ten jest mało imponujący i niedostatecznie wykorzystywany.
Min Dodatki dnia do struktury i przestrzeni zamieniłyby zaporę i jej otoczenie w nową, świeżą przestrzeń miejską dla miasta i okolic.
Min Day proponuje aktywować miejsce przez okładanie istniejącego betonowego muru i angażowanie sąsiedniego terenu.
Cała powierzchnia ściany oporowej zostanie pokryta stalą nierdzewną, która stanie się ścianą odbijającą.
Niestandardowe płytki ze stali nierdzewnej byłyby nakładane na wzór Penrose a składający się tylko z dwóch różnych kształtów płytek.
Wzorzec Penrose a nie powtórzyłby się w żaden regularny sposób i przypomina zarówno technologiczny, jak i naturalny w swoim składzie.
.
Min Dzień Powtarzając otoczenie, Ściana Odbijająca przeciwstawiłaby się ogromowi istniejącego muru jako nowej atrakcyjnej atrakcji miasta.
Wzorzysta stal nierdzewna w mgnieniu oka odzwierciedlałaby okolicę, społeczeństwo i wschodzące słońce i zachęcała publiczność do interesującej powierzchni, by cieszyć się parkiem liniowym między ścianą a stromym zboczem.
.
Min Dzień Oprócz włączenia istniejącej ściany oporowej, Min | Day Architects zaproponowali również dodanie Quasiboulders do parku wzdłuż Reflecting Wall.
Quasiblerzy będą betonowymi masami odlanymi z tkaniny, ustawionymi w ziemi i umieszczonymi wzdłuż kanału powodziowego.
Służyłyby one jako przestrzeń spotkań towarzyskich dla publiczności oraz miejsca dla osób, które mogą zatrzymać się i zrelaksować w parku.
Umieszczenie Quasiboulders wzdłuż kanału powodziowego również pomaga w kontrolowaniu potencjalnych wód powodziowych w przestrzeni.
.
Min Dzień Min Uwarunkowania dnia związane z sąsiedztwem i miastem są widoczne na wszystkich etapach projektowania Ściany odbijającej Antelope Valley.
Ich ulepszenia w istniejących warunkach byłyby imponujące i łatwe w zarządzaniu.
Niestandardowe płytki ze stali nierdzewnej są przeznaczone do przymocowania do ściany z betonu zbrojonego bez zmiany jego integralności strukturalnej.
Są również łatwo wymienialne i konserwowane, i wystają tylko dwa cale od istniejącej ściany.
Quasiboulders mogą być wytwarzane z tej samej formy nieregularnego ściętego dwunastościanu i umieszczane w gatunku w obróconych pozycjach dla zmian nad ziemią.
.
Min Dzień The Antelope Valley Reflecting Wall ożywi istniejącą przestrzeń w Lincoln w stanie Nebraska.
Stałoby się wyjątkowym lokalnym parkiem przyciągającym ludzi z całego miasta, a także z lokalnej społeczności.
Mur oporowy istnieje dzisiaj jako granica inżynierska, ale z Min | Propozycja dnia, Antelope Valley Reflecting Wall może stać się atrakcją jednoczącą, a nie dzielącą.
.
Min Day Architect: Min | Lokalizacja dnia: Lincoln, Nebraska, USA Zespół projektowy: Jeffrey L.
Day, AIA, partner odpowiedzialny za projekt, EB Min, AIA, Jeff Davis, Tara Meador, Nicholas Pajerski Konsultanci: Współpracujący artyści: Jamie Burmeister, Leslie Iwai, Project Manager: Bemis Center for Contemporary Arts, Mark Masuoka, dyrektor wykonawczy, Holly McAdams, koordynator ds.
Sztuki społecznej, konsultant ds.
Produkcji: Zahner, L.
William Zahner, prezes i dyrektor generalny Rok projektu: 2008-obecnie Zdjęcia: Min | Dzień
[patrz też: elektrobudowa konin, castorama głogów, stalmex ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama głogów elektrobudowa konin stalmex