Architektura i nowoczesne budownictwo – Chop Stick / Visiondivision

Visiondivision Visiondivision powraca z najnowszym funky owym designem na stoisku koncesyjnym na 100 akrów: The Virginia B.
Fairbanks Art & Nature Park.
Na zlecenie Muzeum Sztuki w Indianapolis zespół szwedzki zaproponował nowatorskie stoisko, które skupia się na idei zbioru – coś tak delikatnie, jak to tylko możliwe, aby źródło tego, co zbieramy, było prezentowane w sposób czysty, pedagogiczny i pełen szacunku.
zarówno dla samego źródła, jak i dla wszystkich odwiedzających budynek.
wytłumaczyli architekci.
Głównym elementem projektu jest drzewo stanu Indiana, żółta topola o wysokości 100 stóp.
Drzewo staje się przedmiotem projektu, ponieważ biegnie poziomo, pozornie zawieszone w powietrzu.
Więcej o projekcie po przerwie.
Naszym celem jest wykorzystanie tego konkretnego drzewa topolowego, od jego usunięcia i przez cały proces przekształcania go w użyteczny budynek, który będzie częścią jednego z najlepszych parków sztuki w Stanach Zjednoczonych.
W miarę postępów projektu nadal jesteśmy zaskoczeni wszystkimi magicznymi cechami, które ujawniają się podczas klarowania drzewa w budynku; zarówno w zakresie umiejętności rzemieślniczych, jak i wiedzy o drzewcach i arborystach, a także o samym drzewie.
dodano Visiondivision.
.
Visiondivision Po wybraniu drzewa z lasu w Anderson, w stanie Indiana, zespół czekał, aż ziemia będzie wystarczająco sucha, aby zarządzać żurawiem w miejscu, ze specjalnymi matami, aby zabezpieczyć działanie żurawia.
Poduszka złożona ze ściętych drzew zmniejszyła wpływ upadku drzewa i pomogła utrzymać nietkniętą większość jej kończyn.
.
Visiondivision.
Sfotografowany przez Donna Sink.
Żółte topole wiszące z żurawia Po pokrojeniu drzewa jego kora została usunięta, aby nie spadła na przechodniów w parku.
Ten naturalnie występujący proces [ponieważ zawartość wilgoci w drewnie spada, drzewo kurczy się, a kora traci przyczepność] wytworzyły się duże kawałki kory, które następnie spłaszczono i pocięto na standardową długość gontu.
Po procesie suszenia w piecu, półpasiec kory.
który może trwać do 80 lat.
zostały wysterylizowane i przechowywane w magazynie z kontrolowaną temperaturą dla przyszłych potrzeb.
.
Visiondivision.
Sfotografowany przez Donna Sink.
Pierwsze okorowanie drzewa w celu dopasowania do ciężarówki Pod względem projektu drzewo zapewnia dużą część konstrukcji, takie jak słupy i słupki do kiosku, oprócz elementów takich jak huśtawki, ławki i stoły dla dzieci do zabawy .
Na mniejszą skalę badamy sposoby wykorzystania innych części drzewa na stanowisku koncesji, w tym systemu korzeniowego, który jest oddzielony od drzewa po wycięciu.
Korzenie mają wiele jadalnych cech, takich jak kora korzeniowa używana do produkcji herbaty i toników, które można sprzedawać na przykład w kiosku.
Wciśnięte liście i kwiaty pobrane z drzewa będą ozdobą w przedniej szybie kiosku.
Istnieje również możliwość ekstrakcji miodu z kwiatów topoli, które mogą być przedmiotem sprzedaży na miejscu.
Gałęzie mające mniej niż pięć cali średnicy są wycinane, aby zapobiec ewentualnemu gniciu, a te mogą być używane do detali, takich jak nogi do krzeseł i stołów, lub szlifowane w trociny do użytku jako izolacja.
.
Visiondivision Stojak na koncesję jest przykładem zaangażowania Visiondivision w wykorzystywanie całkowitego potencjału drzewa, dzięki czemu jego użytkownicy mają unikalne i niezapomniane wrażenia.
.
Visiondivision.
Sfotografowany przez Donna Sink.
Drzewo w pozycji poziomej Architekt: visiondivision Lokalizacja: Indianapolis, Indiana, USA Zespół projektu: Anders Berensson & Ulf Mejergren (Architekci) Donna Sink (lokalny architekt) Dave Steiner (inżynier) Lisa Freiman & Sarah Green (Kuratorzy) Rok projektu: 2011 -2012
[więcej w: mrówka rypin, mur cyklopowy, limba blachownia ]

Powiązane tematy z artykułem: limba blachownia mrówka rypin mur cyklopowy