Budownictwo i architektura : Kompleks nauk medycznych Uniwersytetu Waszyngtońskiego / Perkins + Will

Dzięki uprzejmości Gustafsona Guthriego Nichola Gustafsona Guthriego Nichola (GGN) przekazaliśmy nam swoją rolę architekta krajobrazu w trzeciej fazie centrum badawczego University of Washington Medicine, zaprojektowanego przez Perkins + Will, w dzielnicy South Lake Union w Seattle, która rozpadł się na początku tego miesiąca i ma zostać zakończony wiosną 2013 roku.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Opracowanie to wielofazowy projekt i projekt budowlany, który wspiera uznane na arenie międzynarodowej badania biomedyczne w UW.
Zlokalizowana na sąsiednim zachodnim bloku istniejącego kompleksu badawczego UW w South Medicine, Phase Three będzie składać się z maksymalnie trzech budynków o łącznej powierzchni blisko 542,000 metrów kwadratowych powierzchni laboratoryjnej i biurowej oraz 47 250 metrów kwadratowych powierzchni zewnętrznej.
Planowane do ukończenia wiosną 2013 roku, pierwszym placem budowy jest budynek laboratoryjny srebrny LEED o powierzchni 183 000 stóp kwadratowych, który będzie domem dla ponad 400 naukowców i obejmie powierzchnię 19 090 stóp kwadratowych.
Dzięki uprzejmości Gustafson Guthrie Nichol Faza trzecia projektu UW Lake South Union utrzymuje wizję ustaloną w drugim etapie kompleksu.
Proponuje projekt, który zaspokoi programowe potrzeby wysoko cenionego obiektu biomedycznego, odzwierciedla cele i tożsamość medycyny UW, łączy silne więzi między społecznościami z sąsiedztwa i kampusu oraz zapewnia przyjazny i zielony deptak.
Dzięki uprzejmości Gustafsona Guthriego Nichola, koncepcja krajobrazu jest po prostu świętowaniem życia, ukłonem w stronę celów medycyny UW.
Korytarze Wschód-Zachód przepełnione są bujnymi, żyznymi, obsadzonymi roślinami przestrzeniami, a korytarze Północ-Południe są wypełnione powietrzem i światłem.
mówi Jennifer Guthrie, główny projektant krajobrazu i partner w GGN.
Jesteśmy podekscytowani faktem, że jesteśmy częścią projektu, który nie tylko przyczyni się do doświadczenia najlepszych pracowników służby zdrowia i studentów medycyny, ale także przyczyni się do organizacji spotkania, które zachęca społeczność South Lake Union do zaangażowania się w społeczność UW.
Projekt krajobrazu fazy trzeciej zależy od udanego układu sąsiedniego bloku krajobrazowego kompleksu badawczego UW Medicine South Lake Union, który został również zaprojektowany przez GGN.
Przejście w połowie bloku pozwala nowemu rozwojowi na kontynuację zielonego, wschodnio-zachodniego przejścia ustanowionego wcześniej.
Subtelne zmiany poziomu stworzą poczucie oczekiwania po przybyciu do kompleksu trzeciego etapu.
Światło odbije się od fasetowanych fasad budynków w centralnej przestrzeni poniżej, gdzie elementy wodne, które wykorzystują odzyskany spływ, poprawią wrażenie zanurzenia w odbiciach i świetle.
Ta aktywna przestrzeń zaprosi sąsiedztwo w serce kompleksu III fazy i zaoferuje miejsca spotkań dla członków społeczności, wykładowców i pracowników.
Wzdłuż 8th Avenue, Phase Three będzie lustrem szerokiego, wysadzonego drzewami chodnika po raz pierwszy ustanowionego w fazie II.
Ośnieżona 8th Avenue zakotwicza osiowy związek z Denny Park na południu.
Wzdłuż Dexter Avenue proponowane są okazałe drzewka uliczne, które odzwierciedlają jego znaczenie jako głównego połączenia między South Lake Union i centrum Seattle.
Architekt: Perkins + Will Architekt krajobrazu: Gustafson Guthrie Nichol Lokalizacja: Seattle, Waszyngton, Stany Zjednoczone UW Druga faza medycyny Zespół projektowy: Vulcan Real Estate (deweloper), Perkins + Will (główny projektant i architekt budowlany), Sellen Construction (generalny wykonawca) oraz Narodowej Rady Rozwoju (finansowanie projektów)
[podobne: stamadrew, mur cyklopowy, castorama głogów ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama głogów mur cyklopowy stamadrew