Budownictwo wczoraj i dzis : Land Art Generator Initiative SOLARIS / Predock_Frane Architects

Krytycznie angażując powstający kontekst Abu Dhabi w Masdar City, Zayed University i innych obszarach tabula rasa, Predock_Frane Architects.
Projekt proponuje antidotum i schronienie dla szalonego międzynarodowego internacjonalizmu szybko rozwijającego się wybrzeża arabskiego.
Proponując nową przestrzeń abstrakcyjną, która pozwala na ucieczkę i kontemplację Predock_Frane Architects.
Projekt sytuuje się jako hybrydowy krajobraz / maszyna środowiskowa, która może zarówno dostarczać energię, jak i angażować radykalne zjawisko pustyni.
Wzdłuż ścieżki łączącej Masdar City z Zayed University, nisko zawieszone, wytwarzające energię, wrażliwe pole przyciąga publiczne zaangażowanie.
Architekci Predock_Frane.
propozycja inicjatywy Land Art Generator na sąsiednim terenie Masdar jest postrzegana jako wrażliwa tkanka, której kształt reaguje na lokalne siły naturalne Pustyni Arabskiej, jednocześnie działając jako fenomenologiczny instrument, który angażuje i ujawnia moc i subtelność pustynnego światła i powierzchnia.
Podobnie jak tkane włosy z czarnego namiotu Beduinów, pole inteligentnych modułów słonecznych tworzy zasłonę pokrywającą całe miejsce.
Czasami działając jako krajobraz, czasami jako obudowa przestrzenna, jednostki słoneczne pofałdują się w miejscu, tworząc głęboko przemyślany wzór reakcji na wiatr, słońce, nocne niebo i ścieżki.
Odzwierciedlając warstwę modułów odblaskowych, geometrycznie wzorzysta płaszczyzna podłoża z piasku i wody dodatkowo określa miejsce i angażuje się w specyficzną reakcję środowiska.
rendering oculus Pracując wspólnie z Cool Earth, producentami nowej generacji wysoko skoncentrowanych modułów słonecznych, Predock_Frane Architects.
projekt wdraża genialną nową technologię słoneczną.
Eliminując zawartość metalu i ciężar materiału tradycyjnych płaskich paneli słonecznych za pomocą powietrza i nadających się do recyklingu tworzyw sztucznych, moduł Cool Earth uwzględnia myślenie o śladzie węglowego od Cradle to Cradle na cały cykl życia.
Korzystając z niedrogich i darmowych materiałów, podobny do balonu moduł słoneczny sprawia, że jego koszt jest efektywny.
Zakrzywiona, lustrzana powierzchnia z mylaru została skonstruowana w taki sposób, aby skoncentrować promieniowanie słoneczne na komórce wysoce wydajnego materiału fotowoltaicznego.
Skoncentrowana komórka wytwarza około 300-400 razy więcej energii niż konwencjonalna komórka.
Przy blisko 25 000 ogniw słonecznych Solar Canopy produkuje średnio 73 000 megawatów rocznie.
na tyle, aby przez rok móc rządzić krajem Czadu.
Miękkie zaokrąglone podbicie połączonych jednostek tworzy zmysłową falistą powierzchnię, która zawiera przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz.
Strukturalnie, maszt i system kablowy jak namiot stworzą rozciągającą siatkę kablową, w której elementy słoneczne są zawieszone wewnątrz.
Podobnie jak pole słoneczników, jednostki Cool Earth będą śledzić kąt słońca, optymalizując przyrost energii.
przekrój podłużny Architekt: Predock_Frane Architects Lokalizacja: Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie przekrój plan tunelu renderowanie widoku z północy renderowanie na zewnątrz na powierzchni renderowanie rury wejściowej wyglądające na północy Rymowanie anteny rendering z tunelu wychodzi z tunelu
[przypisy: srebropol, kowala agrotechnika, mrówka rypin ]

Powiązane tematy z artykułem: kowala agrotechnika mrówka rypin srebropol