Nowoczesna architektura : Earthscraper / BNKR Arquitectura

Earthscraper, zaprojektowany przez BNKR Arquitectura, jest antagonistą drapacza chmur w historycznym miejskim krajobrazie Meksyku, gdzie ten ostatni jest potępiony, a ochrona środowiska zbudowanego jest najważniejszą ambicją.
Zachowuje kultową obecność placu miejskiego i istniejącą hierarchię budynków, które go otaczają.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Historyczne centrum Meksyku składa się z różnych warstw miast nałożonych jeden na drugi.
Kiedy Aztekowie po raz pierwszy przybyli do Doliny Meksyku, zbudowali piramidy na jeziorze, które tam znaleźli.
Kiedy stworzono nową i większą piramidę, a imperium Azteków powiększyło się i zwiększyło moc, nie szukały nowej strony, po prostu ją budowały i otaczały istniejącą.
W ten sposób piramidy składają się z różnych warstw okresów historycznych.
Widok z lotu ptaka Gdy Hiszpanie przybyli do Ameryki i ostatecznie podbili Azteków, wznieśli swoje chrześcijańskie świątynie na szczycie piramid.
W końcu całe ich kolonialne miasto zbudowano na szczycie Azteków.
W XX wieku zburzono wiele budynków kolonialnych, a nowoczesne struktury powstały na istniejących historycznych fundamentach.
W pewnym sensie Meksyk jest jak masywny tort: nowoczesna metropolia zbudowana na fundamentach kolonialnego miasta, wzniesionego na szczycie starożytnych piramid zbudowanych nad jeziorem.
główny punkt Główny plac w Mexico City, znany jako Zocalo. , ma 57 600 m2 (240m x 240m), co czyni go jednym z największych na świecie.
Graniczy z Katedrą, Pałacem Narodowym i budynkami Rządu Miejskiego.
W jego centrum stoi maszt flagowy z ogromną meksykańską flagą, którą ceremonialnie podnosi się i opuszcza każdego dnia.
Okazało się to idealnym miejscem dla Earthscraper: odwróconego drapacza chmur, który przeszukuje warstwy miast, aby odkryć nasze korzenie.
pusty plac Projekt to odwrócona piramida z centralną pustką, która pozwala wszystkim pomieszczeniom mieszkalnym cieszyć się naturalnym oświetleniem i wentylacją.
Aby zachować liczne działania, które odbywają się w miejskim placu przez cały rok (koncerty, manifestacje polityczne, wystawy na wolnym powietrzu, spotkania kulturalne, parady wojskowe.), Masywna dziura zostanie pokryta szklaną podłogą, która pozwoli na życie skrobaczki mieszać się ze wszystkim, co dzieje się na wierzchu.
przestrzeń wspólna Architekt: BNKR Arquitectura Lokalizacja: Mexico City, Meksyk Partnerzy: Esteban Suárez (partner założycielski), Sebastián Suárez Kierownik projektu: Arief Budiman Zespół projektowy: Arief Budiman, Diego Eumir, Guillermo Bastian, Adrian Aguilar Współpracownicy: Jorge Arteaga, Zaida Monta.
ana, Santiago Becerra Powierzchnia: 775 000 m2 Status: Konkurs Fotografia: Sebastian Suárez
[patrz też: elektrobudowa konin, mrówka rypin, limba blachownia ]

Powiązane tematy z artykułem: elektrobudowa konin limba blachownia mrówka rypin